آیلتس

 

درباره IELTS

یکی از ازمونهای بین المللی زبان انگلیسی است  که در واقع آزمونی بریتانیایی جهت تعیین سطح عمومی زبان می باشد، آزمون بین المللی IELTS  می باشد. نمره‌بندی این آزمون از سطح صفر تا ۹ می باشد و نمره قبولی برای آن وجود ندارد اما به طور معمول نمره ۵ سطح متوسط و نمرات ۶ به بالا سطح خوب محسوب می شوند.اکثریت دانشگاهای انگلیسی زبان از جمله دانشگاه هاروارد، دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد و...جهت پذیرش دانشجو نمره آیلتس با حداقل سطح ۷ را می‌پذیرند.

این آزمون در ایران توسط سازمان سنجش کشور برگزار می گردد و در بیش از 500 مرکز در 120 کشور جهان برگزار می‌شود. این آزمون در دو نوع آکادمیک (Academic) و عمومی (General Training) برگزار می‌شود. اعتبار این آزمون 2 سال می باشد.

افرادی که قصد تکمیل تحصیلات خود در دانشگاه‌های انگلیسی زبان را دارند باید از نوع آکادمیک این آزمون که شرکت نمایند و افرادی که به منظور گذراندن دوره‌های کوتاه‌مدت فنی و حرفه‌ای، اخذ دیپلم، کار و یا اقامت قصد سفـر به کشورهـای انگلیسی زبان هـمچـون آمریکا، انگلیس، کانادا، استرالیا، ایـرلنـد و نیوزیلنـد را دارند، می‌توانند در نوع عمومی این آزمون شرکت کنند.

دوره‌های آمادگی آزمون IELTS

از جمله ویژگی های دوره آمادگی آزمون آیلتس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آموزش آخرین تغییرات در آزمون IELTS تا

استفاده از مطالب و جزوات اختصاصی و به روز شده برای هر مهارت

امکان استفاده از دوره‌ها بصورت عمومی عادی و فشرده و یا خصوصی

کلاس‌های مدرن با امکانات صوتی، تصویری و رفاهی ویژه

تضمین کسب نمره مورد نظر شما در آزمون IELTS

 

نکته مهم در مورد لیسنینگ آیلتس

1. لیسنینگ در آکادمیک و جنرال چه در سوالات و چه در سیستم نمره دهی کاملاً مشابه است.

2. هر چیزی را "فقط یک بار" میشنویم،  پس نت برداری در حین گوش دادن لازم است.

3. هر پاسخی که از نظر گرامری و املایی مشکلی داشته باشد، "کاملاً غلط" است.

4. چهل سوال از آسان به سخت داریم که در آنها ارزش سوالات برابر است: هر پاسخ درست فقط یک امتیاز،  چه از سوالات آسان بخش اول چه از سخت ترین سوالات بخش چهارم.
طبق نکته فوق

نکته ساده ای که خیلی از داوطلبین آزمون نمی دانند

همان طور که می دانید بخش ها و سوالات لیسنینگ به ترتیب آسان به سخت است این بدان معناست که هر چه در آزمون پیش میروید، سوالات سخت تر می شوند. این نکته در مورد بخش ها و سوالات ریدینگ نوع جنرال نیز صدق می کند اما آنچه شاید نمی دانستید این است که در مورد بخش ها و سوالات ریدینگ آکادمیک این نکته صدق نمی کند این بدان معناست که اولین متن ریدینگ آکادمیک لزوما آسان ترین متن نیست و اتفاقا ممکن است از متن های سخت آزمون محسوب شود.

راه حل چیست؟ توصیه می کنیم قبل از شروع به پاسخگویی به سوالات، ابتدا به هر سه متن ریدینگ آکادمیک نگاه کنید و بر اساس نوع متن و نوع سوالات، با متنی شروع کنید که به نظر شما راحت تر است.

نکته مهم: فراموش نکنید هنگام منتقل کردن جوابها به پاسخ نامه به شماره سوال دقت کنید تا جوابها را جابجا ننویسید

 فکر میکنید نکات Speaking را خوب میدانید؟